przedszkolaki-pomagaja-334627.jpg
W związku z wkroczeniem wojsk rosyjskich na teren Ukrainy i działaniami militarnymi toczącym się na jej terenie, Polski Czerwony Krzyż uruchomił szereg działań pomocowych dla Ofiar wojny i Uchodźców. Prowadzimy je na kilku polach: trwa ogólnopolska zbiórka finansowa, z której środki możemy szybko przeznaczać na zakup najpotrzebniejszych rzeczy oraz niezbędnego sprzętu, świadczymy opiekę medyczną w przygranicznych punktach recepcyjnych, przygotowujemy miejsca tymczasowego schronienia oraz odpowiadamy na wszelkie potrzeby, jakie zgłasza nasze branie stowarzyszenie – Ukraiński Czerwony Krzyż. Polski Czerwony Krzyż na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoje działania do panujących warunków. Skala potrzeb sukcesywnie się zwiększa, dlatego od dnia 25.02.2022 r. prowadzimy również zbiórkę artykułów rzeczowych. Odzew od osób chcących pomóc jest ogromny, dlatego tworzymy sieć partnerów, którzy razem z nami chcą nieść pomoc Ofiarom konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
W związku z powyższym zapraszamy Państwa do włączenia się w naszą zbiórkę i utworzenie na terenie Państwa Placówki punktów zbiórki darów.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudna, dlatego też na bieżąco informujemy o potrzebach i podejmowanych działaniach. Zależy nam, by otrzymywane dary odpowiadały potrzebom.
Obecnie zbieramy:
ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
Zbieramy także NOWE koce i śpiwory! UWAGA! Nie zbieramy odzieży.
przedszkolaki-pomagaja-334626.jpg

Drodzy Rodzice wielkiego i życzliwego serca!!!!

Pamiętajmy, że dobro wraca. Jesteśmy razem z Ukrainą.

„Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju”

                                                                           Benjamin Franklin