dzien-edukacji-narodowej-216075.jpg

Troszkę historii...

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą

– Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Co roku, 14 października dziękujemy nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie, jakie wkładają w kształcenie dzieci i młodzieży. Dzisiaj robimy to jednak w nowej, pandemicznej rzeczywistości. W ostatnim czasie doświadczyliśmy zamkniętych placówek na kilka miesięcy, lekcji prowadzonych przez Internet oraz nauczania domowego. Rodzice mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienność grona pedagogicznego. Dowiedzieliście się czegoś nowego na temat pracy nauczycieli lub na nowo doceniliście wyzwania ich zawodu?

 Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy, życzymy Wam - wszystkim Pedagogom Szkół i Przedszkoli  spełnienia wszystkich planów

i zamierzeń, niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw

młodych ludzi i wpływania na ich dobre życiowe wybory. 
   
     Podziękowania składamy również pracownikom obsługi administracyjnej za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie zaplecza każdej placówki.